O nás

vytlačiť

Spoločnosť RINGBÜRGER, s.r.o. má svoje počiatky v roku 2000, i keď založená bola až v roku 2013. Nové milénium a túžba poznávať krásy vína nás v roku 2002 priviedli k rozhodnutiu otvoriť v Kremnici Vinotéku Biely bocian. Ľudia si začali hľadať cestu k vínu a naším poslaním sa stalo šírenie kultúry pitia vína. Za tento čas sme absolvovali nespočetné stretnutia s domácimi i zahraničnými vinármi, ktorí sa u nás prezentovali so svojimi vínkami. Obchodné vzťahy prerástli do vzťahov priateľských.

Rok 2014 bol prelomový, nakoľko sme naše aktivity rozšírili aj do ďalšieho prekrásneho banského mesta Banská Štiavnica. Tu pre čarovné penzióny Cosmopolitan zabezpečujeme vínny servis a zásobujeme aj ich vinotéku vo Vežičke. Úspešne pokračujeme v myšlienke šírenia kultúry pitia vína, vo vinotéke prezentujeme vína zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska.

Vinotéka Biely bocian síce už ukončila svoju činnosť v pôvodných priestoroch, no vínka máme uskladnené v susednom dome na hlavnom námestí v gotických pivniciach Labyrintu za ideálnych podmienok 14 stupňov Celzia počas celého roka. V týchto priestoroch sa nachádza aj „celkom malé múzeum vína" venované našim predkom - Ringbürgerova pivnica.

Nosným programom spoločnosti sa stalo zviditeľnenie a predaj vín našej značky Ringbürger. Limitované  série vín vyrábame v spolupráci so slovenskými vinármi. Na vzniku červeného cuvée sa podieľajú vinári zo Zelenča Igor Blaho a Peter Pápay, biele cuvée zase uzrie každoročne svetlo sveta v spolupráci s Jurajom Majšíkom z PD Mojmírovce. Od roku 2018 sa náš sortiment rozšíril o sekty vyrábané tradičnou metódou, za čo ďakujeme Jankovi Hcajovi z Pezinka... Výber miest, ktorým su naśe vína venované, teda Kremnica, Banská Bystrica a Banská Štiavnica nie je náhodný, vo všetkých pôsobili naši predkovia, obchodníci s vínom - Ringbürgeri.

Prostredníctvom e-shopu vám ponúkame jedinečné a zároveň tie najlepšie vínka v tých najlepších cenách...

Na zdravie !!!