O nás

vytlačiť

Spoločnosť RINGBÜRGER, s.r.o. má svoje počiatky v roku 2000, i keď založená bola až v roku 2013. Nové milénium a túžba poznávať krásy vína nás v roku 2002 priviedli k rozhodnutiu otvoriť v Kremnici Vinotéku Biely bocian. Ľudia si začali hľadať cestu k vínu a naším poslaním sa stalo šírenie kultúry pitia vína. Za tento čas sme absolvovali nespočetné stretnutia s domácimi i zahraničnými vinármi, ktorí sa u nás prezentovali so svojimi vínkami. Obchodné vzťahy prerástli do vzťahov priateľských.

Vinotéka Biely bocian síce už ukončila svoju činnosť v pôvodných priestoroch, no vínka máme uskladnené v susednom dome na hlavnom námestí v gotických pivniciach Labyrintu za ideálnych podmienok 14 stupňov Celzia počas celého roka. V týchto priestoroch sa nachádza aj „celkom malé múzeum vína" venované našim predkom - Ringbürgerova pivnica.

Nosným programom spoločnosti sa stalo zviditeľnenie a predaj vín našej značky Ringbürger. Limitované  série vín vyrábame v spolupráci so slovenskými vinármi. Na vzniku červeného cuvée sa podieľajú vinári zo Zelenča Igor Blaho a Peter Pápay, biele cuvée zase uzrie každoročne svetlo sveta v spolupráci s Jurajom Majšíkom z PD Mojmírovce. Od roku 2018 sa náš sortiment rozšíril o sekty vyrábané tradičnou metódou, za čo ďakujeme Jankovi Hcajovi z Pezinka... Výber miest, ktorým su naśe vína venované, teda Kremnica, Banská Bystrica a Banská Štiavnica nie je náhodný, vo všetkých pôsobili naši predkovia, obchodníci s vínom - Ringbürgeri.

Prostredníctvom e-shopu vám ponúkame jedinečné a zároveň tie najlepšie vínka v tých najlepších cenách...

Na zdravie !!!