Kremnická slávnosť vína 2019

01.08.2019 12:02:05 | vytlačiť
Kremnická slávnosť vína 2019

KEDY A KDE

Dňa 16.novembra 2019, deň pred 691. výročím založenia mesta Kremnica kráľom Karolom Robertom z Anjou, vám už po tretíkrát otvoríme gotické pivnice na Štefánikovom  (Hlavnom) námestí. 

Zmenou oproti minulým ročníkom je, že začneme už od 13:00hod a pivnice budú otvorené do 20:00hod.

Pre majiteľov vstupenky typu „D“, ktorých počet je limitovaný len na 70ks, sa festival začne už úvodnou komentovanou degustáciou o 11:30hod v Galérii Radnice. !!! UPOZORNNENIE - VSTUPENKY SÚ VYPREDANÉ !!!

Celkovo bude otvorených 10 pivníc, teda o dve viac ako vlani. Jednou z nich bude ďalšia pivnica pod Radnicou a hlavným ťahákom tretieho ročníka sú pivnice pod Františkánskym kláštorom. Ten je pre verejnosť kvôli bezpečnosti absolútne neprístupný, pohyb cez vyhradené koridory umožní práve návštevníkom Kremnickej slávnosti vína dostať do jeho útrob a zároveň zažiť jedinečnú atmosféru kláštorných pivníc.

Počet vinárov oproti minulému ročníku zostáva nezmenený, odprezentuje sa  25 vinárov z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Nemecka, Česka, Portugalska či Talianska... Spolu budete môcť ochutnať viac než 200 rôznych vín.

 

VSTUPENKY - !!! UPOZORNENIE - VSTUPENKY SÚ VYPREDANÉ !!!

V treťom ročníku slávnosti otvoríme 10 pivníc, teda o dve viac a pre veľký záujem zvyšujeme aj počet vstupeniek na 750.

Ako vstupenka na podujatie slúži vínny pas. V predpredaji sú v ponuke 2 typy vstupeniek.

!!! UPOZORNENIE - VSTUPENKY SÚ VYPREDANÉ !!!

Ak si zakúpite vínny pas v hodnote 33€ (v predaji len 70ks), máte naviac garantovanú účasť na komentovanej degustácii rizlingov z nemeckej Mosely, ktoré sú etalónom bielych vín vo svete. Rizlingami z vinárstva Deutschherren Hof z Trieru – najstaršieho nemeckého mesta, Vás osobne prevedie vinár Sebastian Oberbillig. Partnerom degustácie je váš Rizling špecialista VYBERANÉ VÍNA.

Cena základného vínneho pasu v predpredaji je 23€. V cene pasu je zahrnutá taška na krk s pohárom s logom akcie, samotný vínny pas s popisom vinárstiev a charakteristikami vzoriek vín a 20 ks Ringbürgerových Toliarov v hodnote 0,50€/ks. Ceny degustačných vzoriek budú 1,2 alebo 3 Toliare podľa ceny vína. Navyše máme pre vás pripravené malé sladké prekvapenie, ktoré si vyzdvihnete spolu s vínnym pasom v Informačnom centre v deň podujatia.

Oproti minulým ročníkom sme mierne zvýšili cenu vstupeniek, ale vy o nič neprídete. Vyššia cena vstupenky znamená viac Toliarov v základnom balíku na úvod. Stávalo sa, že hneď po otvorení festivalu nastal problém s Toliarmi, bolo ich málo, preto ich budete mať v tomto ročníku na začiatok viac.

Ďaľšie toliare bude možné si dokúpiť počas akcie v Informačnom centre mesta, alebo u označených predajcov priamo v pivniciach.

 

SPRIEVODNÉ AKCIE

Každý rok sa vám snažíme predstaviť Kremničanov a milovníkov Kremnice, ktorí šíria dobré meno nášho mesta do sveta. V tomto ročníku vám predstavíme fotografov, ktorí zachytili krásu Kremnice od počiatkov fotografie až dodnes. Výstavu  pod názvom „KREMNICA VO FOTOGRAFII – od minulosti po súčasnosť“ otvoríme vo vestibule Radnice spolu s festivalom a pokračovať bude v Galérii Radnice.

Práve Galériu Radnice spravuje OZ Cremnicium a jeho členovia si pre vás pripravili malé prekvapenia, ako tradičné občerstvenie, ale aj novinku – sprístupnia pre vás  veštiareň. V prípade, že  budete chcieť vedieť, čo všetko krásne (okrem vína) vás v živote ešte čaká, naše strigy vám to prezradia.

Počas akcie sa tradične  o dobrú náladu v pivniciach postará miestna ľudová hudba Majerovci.

V pivnici č.3 pod Radnicou sa vrátite v čase v stredovekej „Krčme u mastného brucha“.

Neodmysliteľnou súčasťou slávnosti vína sú aj gastrošpeciality nielen od farmárov, opäť  priamo v pivniciach pri vinároch. Špeciálne menu si pre vás pripravia aj  reštaurácie na námestí.

 Po zatvorení pivníc si o 20.30 hod  tradične v pôsobivej kočiarni Radnice môžete zatancovať pri tónoch známych hitov Johna Lennona a The Doors v podaní banskobystrickej kapely WORKING CLASS HERO & THE DVERCJA.

 

Vinárov, pivnice ale aj gastrošpecialistov Vám budeme priebežne predstavovať na našej FB stránke facebook.com/ringburger.

 

 ...a opäť trošku z histórie

Spojenie predaja vína s banským a minciarskym podnikaním už od 14. storočia nebola náhoda. Bohatí majitelia baní a lesov s radosťou investovali zarobený kapitál do pre nich zaujímavej komodity – vína. Stredoveké domy na námestí boli tomuto účelu dokonale prispôsobené. Pôsobivé pivnice slúžili na skladovanie vína dovezeného z južných oblastí, keďže v tejto oblasti dopestovať vinič nebolo možné. RINGBÜRGER, s.r.o.  už niekoľko rokov nadväzuje na tradíciu obchodovania s vínom v Kremnici. Kremnická slávnosť vína nie je výnimkou. Má za cieľ vrátiť gotickým pivniciam ich slávu a to v deň výročia založenia slávneho banského a minciarskeho mesta Kremnica. 17. november má pre Kremnicu špeciálny význam, práve tento deň kráľ Karol Róbert z Anjou udelil osade Cremnychbana privilégiá a povýšil ju na slobodné mesto...

Teším sa na stretnutie s vami a verím, že jedinečnú atmosféru jesennej Kremnice a kvalitného vína  si  na plno užijete

 

Martin Varhaňovský


Novinky

01.08.2019 12:02:05

Kremnická slávnosť vína 2019

KEDY A KDE Dňa 16.novembra 2019, deň pred 691. výročím založenia mesta Kremnica kráľom Karolom Robertom z Anjou, vám už po ...

17.08.2018 09:31:25

Festival Kremnická slávnosť vína 2018

KEDY A KDE 17. novembra mesto Kremnica oslavuje 690. výročie založenia mesta Karolom Róbertom z Anjou a Kremnická slávnosť vína bude po ...

21.09.2017 11:38:08

Festival Kremnická slávnosť vína 2017

...z histórie Spojenie predaja vína s banským a minciarskym podnikaním už od 14. storočia, to nebola náhoda. Bohatí majitelia baní a lesov s radosťou investovali ...

25.08.2016 15:28:05 Napísali o nás

Nápoj bohov ponúkajú v zlatej bani. Víno pijú 100 metrov pod zemou [pluska.sk]

Stredoveká baňa v Zlatom meste je svetovou raritou. Okrem toho, že sa v nej vrátite v čase, môžete hlboko pod ...

25.08.2016 15:24:18 Napísali o nás

Kremničan Martin si splnil sen: Riskantný experiment sa podaril a vzniklo víno, aké ste ešte nepili! [ziar24.sk]

Hoci v okolí historického mestečka nie je zvykom pestovať hrozno, vďaka vášni jedného obyvateľa má Kremnica vlastné víno. A nie ...