Festival Kremnická slávnosť vína 2018

17.08.2018 09:31:25 | vytlačiť
Festival Kremnická slávnosť vína 2018

KEDY A KDE

17. novembra mesto Kremnica oslavuje 690. výročie založenia mesta Karolom Róbertom z Anjou a Kremnická slávnosť vína bude po druhýkrát jej súčasťou.

O 15:00hod. otvorí svoje brány 8 gotických pivníc na Štefánikovom námestí,  v ktorých sa predstavia jednotliví vinári zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska, ale aj Nemecka a Talianska. Prehľadná mapka v tlačenom sprievodcovi vás jednoducho znaviguje, ako sa do pivníc  k vinárom dostanete.

O 13.00 hod sa vo vstupnej sieni Domu komorského grófa bude konať komentovaná degustácia na tému Slovensko vs Svet, ktorú povedú špičkový someliéri spoločnosti Wineexpert. Zároveň sa nám malým koncertom predstaví aj súčasný majiteľ domu, kremnický rodák a husľový virtuóz Peter Michalica.

Upozorňujeme, že kapacita je max. 70 osôb a vstup je možný len pre majiteľov červenej vstupenky s komentovanou degustáciou v hodnote 25€ !!!

VSTUPENKY

Oproti minulému ročníku otvoríme o dve pivnice viac, prezentovať sa bude aj viac vinárov a pre veľký záujem zvyšujeme aj počet vtupeniek na 500.

Ako vstupenka na podujatie slúži vínny pas. V predpredaji sú v ponuke 2 typy vstupeniek.

Ak si zakúpite vínny pas v hodnote 25€ (v predaji len 70ks), máte garantovanú účasť na komentovanej degustácii someliérov spoločnosti Wineexpert a zároveň aj koncertu Petra Michalicu.

Cena základného vínneho pasu v predpredaji je 17€ ( v deň podujatia bude cena 23€). V cene pasu je zahrnutá taška na krk s pohárom s logom akcie, samotný vínny pas s popisom vinárstiev a charakteristikami vzoriek vín a 15 ks Ringbürgerových toliarov v hodnote 0,50€/ks. Ceny degustačných vzoriek budú 1,2 alebo 3 toliare podľa ceny vína.

Ďaľšie toliare bude možné si dokúpiť počas akcie v Informačnom centre mesta, alebo u označených predajcov priamo v pivniciach.

SPRIEVODNÉ AKCIE

Novinkou bude jedinečná výstava zbierky známok kremnického rodáka Patrika Febena s motívom vína pod názvom „VÍNO NA OBLIZNUTIE“. Výstavu otvoríme o 15:00 hod. vo vstupnej sieni Radnice.

Počas akcie sa tradične  o dobrú náladu v pivniciach postará miestna ľudová hudba Majerovci a dobová kapela Huncfut. V pivnici č.3 pod Radnicou sa vrátite v čase v stredovekej „krčme“. Po skončení slávnosti vína o 20.00 hod si v pôsobivej kočiarni mestského úradu môžete koncertom zaspomínať na legendu Johna Lennona prostredníctvom kapely Working Class Hero.

Neodmysliteľnou súčasťou slávnosti vína budú aj gastrošpeciality od miestnych farmárov, no tohto roku to bude priamo v pivniciach. Špeciálne menu si pre vás pripravia aj  reštaurácie na námestí.

Vinárov a pivnice Vám budeme priebežne predstavovať na našej FB stránke facebook.com/ringburger.

 

UPOZORŇUJEME, ŽE POČET OSÔB NA KREMNICKÚ SLÁVNOSŤ VÍNA 2018 JE LIMITOVANÝ LEN 500 ÚČASTNÍKOV, PRETO NEVÁHAJTE A OBJEDNAJTE SI VSTUPENKU UŽ DNES NA WWW.RINGBURGER.SK ALEBO SI JU OSOBNE VYZDVIHNITE V INFORMAČNOM CENTRE MESTA KREMNICA.

...a ešte rošku z histórie

Spojenie predaja vína s banským a minciarskym podnikaním už od 14. storočia, to nebola náhoda. Bohatí majitelia baní a lesov s radosťou investovali zarobený kapitál do pre nich zaujímavej komodity – vína. Stredoveké domy na námestí boli tomuto účelu dokonale prispôsobené. Pôsobivé pivnice slúžili na skladovanie vína dovezeného z južných oblastí, keďže v tejto oblasti dopestovať vinič nebolo možné.

RINGBÜRGER, s.r.o. sa už niekoľko rokov nadväzuje na tradíciu obchodovania s vínom v Kremnici. Kremnická slávnosť vína nie je výnimkou. Má za cieľ vrátiť gotickým pivniciam ich slávu a to v deň výročia založenia slávneho banského a minciarskeho mesta Kremnica.

17. november má pre Kremnicu špeciálny význam, práve tento deň kráľ Karol Róbert z Anjou udelil osade Cremnychbana privilégiá a povýšil ju na slobodné mesto...

Teším sa na stretnutie s vami a verím, že jedinečnú atmosféru jesennej Kremnice a kvalitného vína  si užijete opäť na plno.

 

Martin Varhaňovský


KREMNICKÚ SLÁVNOSŤ VÍNA 2018 podporili...


Novinky

01.08.2019 12:02:05

Kremnická slávnosť vína 2019

KEDY A KDE Dňa 16.novembra 2019, deň pred 691. výročím založenia mesta Kremnica kráľom Karolom Robertom z Anjou, vám už po ...

17.08.2018 09:31:25

Festival Kremnická slávnosť vína 2018

KEDY A KDE 17. novembra mesto Kremnica oslavuje 690. výročie založenia mesta Karolom Róbertom z Anjou a Kremnická slávnosť vína bude po ...

21.09.2017 11:38:08

Festival Kremnická slávnosť vína 2017

...z histórie Spojenie predaja vína s banským a minciarskym podnikaním už od 14. storočia, to nebola náhoda. Bohatí majitelia baní a lesov s radosťou investovali ...

25.08.2016 15:28:05 Napísali o nás

Nápoj bohov ponúkajú v zlatej bani. Víno pijú 100 metrov pod zemou [pluska.sk]

Stredoveká baňa v Zlatom meste je svetovou raritou. Okrem toho, že sa v nej vrátite v čase, môžete hlboko pod ...

25.08.2016 15:24:18 Napísali o nás

Kremničan Martin si splnil sen: Riskantný experiment sa podaril a vzniklo víno, aké ste ešte nepili! [ziar24.sk]

Hoci v okolí historického mestečka nie je zvykom pestovať hrozno, vďaka vášni jedného obyvateľa má Kremnica vlastné víno. A nie ...